Hüsamettin Kaçar

Hüsamettin Kaçar

MART’IN SONU BAHAR… 17 NİSAN’DA TESCİLLENDİ

Yüzlerimizi güldürdün cansın can. Yıllar sonra partiye ve yüreklere huzur verdin İmamoğlu, yakıştığın yerdesin, çok ta yakıştın makama. Markalar ve kaliteler tesadüf değildir. Genel Başkana da teşekkür etmek gerekir seni bulup getirdiği için.

Ülkemiz siyasetine yeni bir üslup ve gülen bir yüz geldi. Hızır gibi yetişti desek yeridir. 17 gün boyunca oy veren vermeyen seni daha çok iyi tanıdı. Tüm ülkeme duruşunla tavrınla umudumuz ve gururumuz oldun, sevdik be seni İmamoğlu, sevdik be seni Eko’cum.

Gençlere yol oldun, sevenlerine önder oldun. Dan dan çekilin yoldan İmamoğlu geliyor.

Seçimin nasıl yapılacağını gösterdin tüm insanlara. Teknik direktör edasıyla süreci yürüttün. Ne zaman atak yapacağını ne zaman oyuna müdahele edeceğin hep yerindeydi. Karışıklığa meydan vermeden hep golü atmaya çalıştın. Taktik maktik yok bam bam bam!!!!

Dakik adamsın tüm partilere bu işleri yürütürken örnek oldun. Hiç sinirlenmedin, her sözlerini ölçüp biçerek ve tartarak getirisi götürüsü nedir diyerek hep dikkatli açıklamalar yaptın, seni ayrıcalıklı yapan da bu hareketlerindi. Seçim süresince pür dikkat gecenin ilerleyen saatlerine kadar müthiş bir sinerji yaydın. Sevdik seni be İmamoğlu. Sadece İstanbul’a değil Türkiye ye umut oldun. Duruşunla demokrasinin simgesi oldun seçim süresince, hep dik durdun. Hani derler ya adam gibi adamsın işte kalite işte kişilik. Çok yakıştın oraya sevdik seni Eko’cum. 7’den 70’e gönülleri fethettin İmamoğlu.

Beklentileri yükselttin geleceğin aydınlık yüzü oldun. Mart’ın sonu bahar dedik ama 17 Nisan’la daha da anlam kazandın. Bahar kokusunu buralara kadar getirdin. Bu koku tüm Türkiye’yi sardı adeta. Baharsın, barışsın be İmamoğlu, özlenen, çağdaş bir adamsın İmamoğlu. Hakkını hep savunurken o sıcak ve samimi söylemlerin 17 Nisan’a kadar sürdürerek güzel dersler verdin.

Sen konuşurken insanların gözleri yaşarmadı desem yerinde bir söylem olur. Ben bile bu yazıyı yazarken de gözlerim dolu doluydu be İmamoğlu. İnsanların kaybolan umutlarına umut oldun.

Statlardaki rekabeti bitirdin. Bir nokta da birleştirdin be Eko’cum, Türk siyasetinde tarihi birgün oldu 17 Nisan

Ne mutlu senin gibi bir evladı yetiştiren anne ve babaya eli öpülesi insanlar. Yakıştığın yerdesin İstanbul’u alan Türkiye’yi alır diyenler vardı sen Türkiye’nin sesi, nefesi ve yeni bir yüzü oldun be İmamoğlu. Siyasete kalite ve marka getirdin adın umut oldu be Eko’cum. Yolun açık olsun gecikme de olsa 17 Nisan’da bahar tam geldi. Hava, su, güneş gibi.

Sadece İstanbul değil tüm Türkiye kazandı. İstanbul harika bir şehir, böylesine genç, enerjik, akıllı, kültürlü, eğitimli, kibar ve vicdanlı bir başkan ve siyasetçi kazandı. İstanbul’umuza ve ülkemize hayırlı olsun.

Geciken mazbata süresince hiç duruşunu da bozmadın, 17 günlük süreçte ilk gün ki gibi hep dik durdun be İmamoğlu. Bu sürede İYİ Parti ile CHP milletvekilleri, il ve ilçe başkanları yöneticileri, hak, hukuk, adalet diyerek vatandaşların oylarına sahip çıktınız. Müthiş bir çalışma örneği gösterdiniz. Herkes yatağı yorganı nerede itiraz varsa oraya serdiler. Yastık yerine çuvallarda uyudular, vatandaşa müthiş bir sinerji yaydılar. İYİ Parti ve CHP’nin tüm örgütleri bu davaya inanmışlar. CHP’nin özellikle il başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu da kutlamak gerekir, ekibiyle birlikte müthiş bir performans sergiledi. Seçim süresince seçimin parlayan yıldızıydı.

CHP milletvekilleriyle bu sürecin içinde olan tüm vekilleri kutluyorum. 17 günlük bekleyişten sonra mazbatasına kavuşan Ekrem İmamoğlu’nu tarihin efsane olarak not düşüleceğine inanıyorum.

‘’İstanbul’u kazanan Türkiye’yi kazanır’’ deyimi yerine oturdu. Türkiye kazandı, demokrasi kazandı, Ekrem İmaoğlu ile birlikte tüm Türkiye kazandı. Türkiye yeni bir gülen yüzlü lider kazandı. Çok güzel çiçekler açtı Türkiye’de. Kavga yok, ötekileştirme yok, çöp, çukur, çamur, illet, zillet deyimleri yok. Saygı, sevgi, hoşgörü kazandı her yerde.

Medeniyet şehri İstanbul’u hiçte medeni olmayan hallere bıraktılar. 17 gün sıkıntılı bir oyalama süreciydi. Altı üstü bir seçim, görev değişikliği halkın iradesine kimse ipotek koyamadı, demokrasi kazandı.

Bir lider geliyor, bir siyasetçi geliyor, gençlerle genç, çocuklarla çocuk, yaşlı ile yaşlı, insanlarla her yaştaki kişilere birebir teke tek dokunarak insanların gönlüne girdi, bir filiz yetişti. Sadece İstanbul’un değil tüm Türkiye’nin gönüllerini kazandı, helal olsun, güzel yürekli Atatürk’çü başkan. Asalet, zarafet ve güzellik nasıl da yakıştı İstanbul’a.

17 Nisan CHP için tarihine de altın harflerle yazılarak anılacak. Demokrasinin var olduğunu gösterdi, İstanbul’a bahar geldi. Örgüt olarak takım oyunu bu olsa gerek. Hak, hukuk, adalet kazandı, İstanbul kazandı, Türkiye kazandı, kardeşlik kazandı be Eko’cum

Güzel Günlere

Kalın Sağlıcakla…