Hüsamettin Kaçar

Hüsamettin Kaçar

DİREKLER ve ALPER…

Son düdük çalmadan maç bitmez. Kazandım derken kaybedersin, kaybettim derken kazanırsın, Futbolun şakası yok. Onun için son düdüğe kadar dikkatli olacaksın bu maçta olduğu gibi.

Zeybekler şampiyon adayı Manavgat Belediyespor karşısında golleri erken buldu. İlk on dakikada buldukları gollerle 2-0 öne geçtiler. Önce Mbaye Dıouf’un sıfırdan vuruşu neredeyse fileleri koparacak gibiydi. Kaleci Ayhan’a sadece bu topu içerden çıkarmak kaldı. Bu golle 1-0 öne geçen siyah beyazlılarda bu kez soldan Erdal’ın adrese teslim ortasına Beşir, Ndiaye defans arasından nefis vurdu skor 2- 0 oldu.

Acaba fark mı olur diye bekledik. Ama zeybeklerde 10 dakikadan sonra oyundan düştüler. Bu dakikadan sonra sahaya her yönüyle hakim olan bir Manavgat Belediyespor izledik.

Bu dakikadan sonra oyunu Zeybeklerin sahasına yıktılar. Özellikle Fatih, Murat, Babacar takımın etkili futbolcularıydı.

Temposuyla son dakikaya kadar heyecanıyla direklerden dönen toplarla kalede genç Alper’in devleşmesiyle seyir zevki yüksek bir maç oldu. Arka arkaya girilen pozisyonları yazmakta takip etmekte güçlük çektik. Gollerden sonra rakip takımın atakları sıklaştı, günün başarılı ismi Manavgat Belediyespor’dan Murat aşırtma bir duruşla topu filelere gönderdi 2-1. İlk yarıda bu skorla bitti.

İkinci yarıda rakip takım oyunun hakimi idi, 2-1‘den sonra kaleci Alper Fatih’in vuruşunu yerde uzadı gole geçit vermedi. Rakip ikinci yarıya tek kale oynadı. Zeybeklerde taktik maktik yok, gelen giden toplar BAM BAM BAM. Kaleden uzaklaşsın düşüncesi vardı. Orta sahada top tutamayan Zeybeklerde sadece ayakta kalan defansta Ahmet ve Artun ile kaleci Alper bu baskıyı kırmak için ön plana çıkan futbolculardı. Alper hava toplarında hiç sekmedi. Kanatlarda Umutcan TEK MOTORLU JET GİBİ rakibin sağını OTOBANA çevirdi, sık sıkta faule maruz kaldı. Son dakikalarda heyecan ve tempo iyice arttı. Rakip takımda 81. Dakikada Murat, 83’de Babacar’ın vuruşları üst direklere takıldı. Zeybekler için şanslı dakikalardı. 86. Dakikada Manavgat Belediyespor aradığı gölü buldu. Oyuna 2. Yarıda giren Selim skoru 2-2’ye getirdi.

Golü arayan rakip takım Berkay’ı unuttu. 90. Dakikada sahne alan kaptan Berkay, o Berkay’vari öldürücü bir vuruşla topu filelere gönderdi. Kaptan Efeler’e hayat öpücüğü verdi, stat görülmeye değerdi. Son dakikada gelen gol her tarafı bayram yerine çevirdi. Bu gole de en çok sevinen SÖKESPORLULAR olmuştur mutlaka.

Bu maçta rakip 8 köşe atışı kullanırken Zeybeklerin hiç köşe atışı kullanmadığını belirtelim. Bu maçtaki en ince ayrıntıydı.

Berkay’ın golünü altın yapan ALPER o kurtarışları yapmasa Berkay’ın altın kadar kıymetli golünün hiç değeri olmazdı. Kusursuz mükemmel oynadı ALPER 2 gol yemesine rağmen. Yan toplara çıkarken, konuşması, uyarması topu oyuna sokması kendine öz güveni mükemmeldi. Aferin ALPER’e, atanları değil kurtarana da bakın.

Lige şampiyonluk parolası ile giren Zeybekler, inişli çıkışlı performansıyla bu iddiasından uzaklaştı. Hedefler önümüzdeki sezona kaldı. Lider Bucak Belediye Oğuzhanspor ile aradaki fark 13 puana çıktı.

Alınan bu galibiyetten dolayı A’dan Z’ye emeği geçenleri kutluyorum.

Güzel Günlere Kalın Sağlıcakla…