Hüsamettin Kaçar

Hüsamettin Kaçar

FOTOKOPİ GİBİ GOLLER

Zeybekler hem ligdeki konum itibarıyla hem de geçen haftaki Yatağanspor deplasmanından gelen 3 puanın önem kazanması için Bucak Belediye Oğuzhanspor maçını mutlak kazanmalıydı.

İç sahada sıkıntısı yine kendini gösterdi. Hiç hesapta olmayan mağlubiyet aldı. Isparta Davraz maçıyla birlikte iç sahada 6 puan kaybetti. Deplasmandan gelen 6 puan ile birlikte elde var 0 oldu.

Siyah beyazlı takım ilk yarıda oynadıkları futbolla kazanma iştahı olan bir takım görüntüsündeydi. Aradığı golü de 17’inci dakikada buldular. Berkay’ın soldan ortasına, Ali’nin kafayla kalecisine geri pası kısa düşünce top, Onur’un önünde kaldı. Bu gelen ikram pasını Onur gole çevirdi. Zeybekler, beklemediği anda 1 – 0 öne geçti. Golden sonra daha iyi oynayan, seyir zevki yüksek bir siyah beyazlı takım izledik.

İkinci yarıyla birlikte ilk yarıdan uzak bir Aydınspor 1923 izledik. Yani bir devre var, bir devre yok. Bir varmış bir yokmuş desek yeridir. Şaka gibi bir maçı kaybettik. İkinci yarı kazanmayı daha çok isteyen, koşan, mücadele eden Bucak Belediye Oğuzhanspor izledik. Ev sahibi ekibin oyundan düşmesiyle maçın kontrolü rakip takıma geçti. 3 dakika içinde buldukları fotokopi gibi gollerle Adnan Menderes’te altın değerinde üç puanın sahibi oldular. 54’üncü dakikada aradıkları golü buldular. Soldan gelişen atakta Osman’ın ortasına bomboş pozisyonda olan Bahri, topu filelere gönderince skor eşitlendi 1 -1. Golün şokunu üzerinden atmaya çalışan siyah beyazlı takım 57’inci dakikada yine soldan gelişen atakta ceza alanı içinde yine Bahri, 6 pasta bomboş pozisyonda topu filelere gönderdi. Skor bir anda 1 – 2 oldu. Bu dakikaya kadar takımın düşüşünü seyreden Soner Hoca, oyuncu değişikliklerine gitti. Ama atı alan Üsküdar’ı geçti. Skorun 1 – 2 olmasına yardımcı oldun be Hocam. Gerçi Soner Hoca’nın da fazla yapacak bir şeyi yoktu. Kadro sıkıntısı had safhadaydı. Ama ne olursa olsun, bu maç, kaydebilmemesi için çok önemliydi. Devre arasında yapılacak takviyelerle belki bir umut olabilirdi. Ama bu skordan sonra ligi bitirdik desek yeridir.

Bu maç, kader maçıydı. Zeybekler, kendi kaderini kendi çizdi. Bu sezon için hal ve gidiş kötü oldu. Sezon başı beklentiler yükseltildi. Takımın görüntüsü çıkmadan şampiyonluk söylemleri yazıldı çizildi. Düşen armayı kaldırma söylemi de önümüzdeki sezona kalmış görünüyor. Ne yazık ki, geçen sezonki filmi tekrar izliyoruz. İki sezondur halkın takımı denildi. Bu sezon da beklentiler biti. Yetersiz transferler, sen - ben kavgaları birlik, beraberlik ve kaynaşmanın olmadığı yerde başarıdan söz edilemez. Takımı yönetenlerin yanı sıra sorunun kaynağında kentimizin yöneticilerinin de olduğunu düşünmek gerekir diye düşünüyorum. Nereden nerelere geldik. Ankaragücü, Malatyaspor, Giresunspor ile Adnan Menderes Stadında top oynarken şimdi bu takımları televizyonlarda izliyoruz. Yazık, çok yazık... İçimiz sızlıyor.

Zeybekler’de bu maçta stoper olarak oynayan Artun’u çok beğendim. Rakibin gol umudu, deneyimli futbolcusu Akın’a göz açtırmadı. Rakipte 8 numaralı formasıyla sahada basmadık yer bırakmayan Hüseyin Mert, iki golün kahramanı Bahri, Kaleci Kadir, galibiyetin mimarları oldular. Bucak Belediye Oğuzhanspor, aldığı 3 puanla birlikte 29 puana ulaştı. 7’nci Grup’ta liderleğini sürdürdü. İlk yarıyı lider kapadı. Zeybekler, aldığı bu yenilgiyle 18 puanla 6’ıncı sırada tamamladı. Yerelde ise Didim Belediyespor 15, Kuşadası 12 puanlarla 9 ve 10’uncu sıralarda yer buldu.

Güzel günlere...

Kalın Sağlıcakla...