Hüsamettin Kaçar

Hüsamettin Kaçar

BU GALİBİYET İLAÇ OLDU

Ligde son 3 maçından puan alamayan Zeybekler, yerel derbide rakibi Didim Belediyespor önünde gol oldu yağdı, 5 – 0.

Hafta içinde bazı futbolcularla yolların ayrılması, takıma enerji katmış ve motivasyonun arttığını gördük. Siyah beyazlılar kendisi için yaşamsal değer taşıyan maçı kazanmasını bildi. Oynanan futbolla, atılan gollerle soğuk havada içimizi ısıttılar. Her iki takımı da tebrik ederim. Aydınspor 1923 – Didim Belediyespor maçı, seyir zevki yüksek, tempolu bir maç izledik. Maçın tadı damağımızda kaldı. Zeybekler, karşılarında diri bir rakip buldular. İlk 15 dakikada çok etkiliydiler. Siyah beyazlılarda ilk kez oynayan Alper, Süleyman’ın 6 pastan vuruşunda topu kornere çelmesi, belki de bana göre maçın kırılma anıydı. Alper, ilk kez oynarken çok fazla sırıtmadı. Hatasız oynadı, uyum içindeydi. Yan toplarda biraz daha çalışmalı, kendini bu yönde daha da geliştirmeli.

Zaman zaman top sürmenin de zor olduğu ağırlaşan sahada iki takım da iki niyetle futbolu çirkinleştirmeden mücadelelerinden dolayı kutlayalım. Futbolda ne kadar gol pozisyonuna girersen gir ama sonuçta atan kazanıyor.

Adnan Menderes Stadı’na gelenler, futbola ve gole doydular. İlk yarıda ev sahibi karşısında rakip, ummadığı kadar dirençli, disiplinli, koşan bir takım vardı. İki takım da sürekli golü düşündü.

Sezon başından bu yana yanılmıyorsam ilk kez 11’de başlayan Ufuk Özbek, 22’inci dakikada ceza alanı üzerinde nefis bir vuruşla, takımını 1 – 0 öne geçirdi. İlk yarı bu skorla kapandı.

İkinci yarıda bambaşka bir Aydınspor 1923 izledik. Futbolcular, rahmetli Neşet Ertaş gibi sazı eline aldılar, hem çaldılar, hem oynadılar. Rakibini sahadan sildiler desek yeridir. Böyle futboldan sonra daha önceleri neredeydiniz diye insan ister istemez soruyor. İkinci yarıya oyunun tek hakimi Zeybekler oldu. Maçı tek kaleye çevirdiler. Mücadele etmeyen, koşmayan yoktu. Takım olarak mükemmel bir skora imza attılar.

Soner Hoca’nın maç öncesi futbolcuları toplaması, maç içindeki kazanma hırsı, azmi ve enerjisini izledik. Takım da ona ayak uydurdu. Futbolcularına maç içinde yapması gerekenleri de hareketleriyle izledik. Takıma iyi bir sinerji katmış Soner Hoca.

Ufuk Özbek’in yıldızlaştığı maçta attığı 3 golle takımını sırtlayan futbolcu oldu. Hele 38’inci dakikada attığı o sol ayak vuruşu ile gelen gol, jeneriklik Avrupai bir goldü. Bu nefis gol, gözlerimizin pasını sildi. Kendisine beş yıldız veriyorum. Alkışlarımızı gönderiyoruz.

Kaptan Berkay’ın ilk kez bu kadar istekli, arzulu, takımını ileri taşıyan görüntüsü oldu. Gol attı, attırdı. Aferin Kaptan’a. Bu futbolunu ileriki maçlarda da sürdürmeli.

79’uncu dakikada oyuna giren Orhan, 86’ıncı dakikada gollerin kapanışını yaparak, skoru belirleyen isimdi. (5 – 0) İkili mücadelede yerde kalıp kolundan sakatlanan Rıfat kardeşimize de geçmiş olsun. 78’inci dakikada rakibine sert giren Erkan, kırmızı kartla oyun dışında kaldı. Kalan dakikaları Didim Belediyespor 10 kişi tamamladı.

Futbolda kazanmayı bilmek, bir sanattır. Siyah beyazlılar oynadıkları futbolla çimlere dantel gibi işlediler. Sanat icra ettiler. Kulüpteki yaşanan sıkıntılardan sonra alınan bu farklı galibiyetle, morallerin düzeleceğine inanıyorum. Üç haftalık yenilginin ardından hafta sonu bir başka yerel derbi olan Sökespor maçına moralli çıkacaklar. Alınan bu galibiyetle, liderle aradaki puan farkı 9’a indi. Bu galibiyet de ilaç oldu.

A’dan Z’ye emeği geçenleri kutluyorum. Atana da, tutana da, pas yapana da, savunana da, hepinize bravo diyelim. Sökespor maçında başarılar dileyelim. Centilmence bir yerel derbi olsun.

Güzel günlere...

Kalın sağlıcakla...