Semih Başkar

Semih Başkar

“AH MIZIKACILAR AH”

Daha dün gibi hatırlıyorum.

Sizde hatırlarsınız, Kuşadası deniz kıyısında TarişZeytin ve Zeytinyağı Birliği ile Tariş Üzüm Birliği'ne ait 9 bin 958 dönümlükbir arazi vardı. O araziye o kadar çok alıcı vardı ki, bir türlü anlaşma sağlanamamıştı.Resmen yılan hikayesiydi. Kimisi AVM derdinde, kimisi rezidans derdinde, kimisiise otel derdindeydi. Herkes rant peşinde koşturuyordu.

***

Ve yıllar sonra Aydın Büyükşehir oldu. Aydın BüyükşehirBelediye Başkanı Özlem Çerçioğlu yıllardır yakından takip ettiği bu alanı,büyükşehir olmasının ardından hemen harekete geçerek Kuşadası Halkı için toplam25 Milyon TL ile kamulaştırdı. Sayın Çerçioğlu bu hareketiyle bu önemli yeri AydınBüyükşehir Belediyesi’ne kazandırmış ve aynı zamanda rant peşinde koşanlarınheveslerini kursağında bırakmıştı.

***

Hiç kimse kusura bakmasın ve o gün o rant peşindekoşanlar bugün ise ortalığı velveleye veriyorlar. Neden sizce? Sizce burantçıların arkasında kim var? Neden bu zamana kadar hiç sesi çıkmayanlar bugünavazı çıktığı kadar bağırıyorlar? Çünkü seçim var arkadaşlar seçim. Daha nelerneler duyacağız.

***

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun bu zamanakadar olan çalışmalarını hep takdir ettim. Gerçekten bütün olumsuzluklara ve engellemelererağmen her zaman dik duruşuyla Aydın Halkına en güzel hizmeti verebilmek içingece gündüz durmadan mücadele ediyor.

***

Kaldı ki sayın Çerçioğlu, kamulaştırılmadan önceki imardurumu turizm alanı olan bu arsada, 13 bin metrekare otel inşa edilmesi mümkünken,demokrasi anlayışıyla bu alanda ne yapılmasını istediklerini halkoylamasıylahalka sundu. Halktan gelen cevapta yeşil alan, yeraltı otoparkı, meydan vekültür merkezi oldu. Büyükşehir Belediyesi’de projeyi halktan gelen talepler doğrultusundayaptı.

O gün orada, bugün bu ortalık karıştırmaya çalışanfacebook yazarları da oradaydı, bende oradaydım. Olayları çarpıtıyorlar.Aslında gerçekleri kendileri de biliyorlar da ne yapsınlar.

***

Burada amaç her zaman olduğu gibi Kuşadası halkınınaklını karıştırmak, suyu bulandırmaktır. Halk yeşil alan dedi ve yeşil alanolacak. Bunu ilerleyen zamanda hep beraber göreceğiz.

***

Madem öyle, geçen yazımda ki gibi yine soruyorum size;

Bu zamana kadar halkı için Kuşadası’na kim ya da hangibelediye yeşil alan olarak 25 milyon TL ile büyük bir kamulaştırma yaptı?

Kuşadası, taş yığını olurken, bu hale dönerken sizinaklınız neredeydi?

Bir tekiniz çıkıp da bana göstersenize yeşil alan, haninerde?

Bırakın bu işleri, bırakın bu önyargıları, çıkarın o at gözlüklerinizi.

***

Ey KuşadasıHalkı!!!

Kuşadası’na hizmet bakımından soruyorum şimdi size

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu,gecesini gündüzüne katıp sizler için çalışmadı mı? En yakın örneği sahillerTürkiye’ye örnek olacak diyerek modern sahiller yapmadı mı? Daha düne kadarpara verip girdiğimiz sahiller bugün sayın Çerçioğlu sayesinde ücretsiz değilmi? Sahillerimiz daha temiz bakımlı değil mi? Hatta ve hatta güneşin altındaserinlediğimiz o şemsiyeler ücretsiz değil mi? Bizler için Yüzlerce modern duş,soyunma kabinleri, en büyük sorun tuvalet üniteleri yapmadı mı? Sahillerimizinhepsi Çerçioğlu sayesinde mavi bayrak almadı mı? Sahilde yürüyüşyapabileceğimiz, bisiklet binebileceğimiz yollar yapmadı mı? Her yeri rengarekyaparak bulvarlarımızı çiçeklerle süslemedi mi? Yollarımızı asfaltlayarak dahamodern bir şehir içi olmadı mı? Daha sayamadığım yüzlerce hizmet hizmethizmet.

***

Bu kadar Kuşadası halkı için canla başla çalışan,Kuşadası’nı Türkiye’nin yıldızı yapan bir Büyükşehir Belediye Başkanı sizce TarişAlanı’nı taş yığını yapar mı? Yapmaz. Yapamaz. Çünkü o halkı için çalışıyor.Halk ne istiyorsa o onu yapıyor. Rantçılar ise böyle ortalık karıştıyor.Avazları çıktığı kadar bağırıyor.

***

Size gelince şu fecabook yazarları ve mızıkacıları…

Bırakın başkalarının aklıyla yazmayı, bu çamur tutmaz, buağaç kurumaz, bu ağaç meyveyi vermeye devam edecek. Ne kadar taşlarsanıztaşlayın. Taş demişken sizin işiniz gücünüz taşlamak değil mi zaten. Buattığınız taşlar yüzünden her yer taş yığını olmadı mı zaten. Ne yapsınÇerçioğlu o kadar çok taş attınız ki o da halkını taş yığınından kurtarıp birazyeşil alan açmaya çalışıyor.

Kalın Sağlıcakla…