Hüsamettin Kaçar

Hüsamettin Kaçar

HALKIN UMUDU MUHARREM İNCE

Kim ne derse desin içim kıpırkıpır…

Hani Bayram sabahına uyanan çocuklar gibiyim. Böyle bir sevinç, öylebir umut doluyum ki harflerle kelimelerle ifade edilemez. Okulu FET֒den dolayıkapanmış işsiz kalıp kadrosu elinden alınan bir İngilizce okutman, öğretmenbabasıyım. Eğilmedik, dimdik ayakta kalmaya çalıştık. Kızımıza destek olduk.Bozulan psikolojisini ailece takviye etmeye çalıştık. İşte bunun içinyazıyorum. Hak, hukuk ve adalet için yazıyorum. 66 yaşımdayım, yakın zamanakadar böylesine tempolu, böylesine seyir zevki yüksek mitingler izlemedim.Gerek İnce, gerek Akşener meydanlara yeni bir soluk getirdi. Makul ve mantıklısöylemleri ile miting meydanlarını bir bayram yerine çevirdiler. Vatandaşınbeklentilerini birer birer sıralamaya devam ediyorlar. Vatandaşımızda busüreçte kendine yapılacak olan yatırımları ölçüp biçip tartarak kabinlerdetercihlerini yapmalıdırlar diye düşünüyorum.

Artık millet uyandı,gerçekleri gördü. İnce’yi milli maç izler gibiyiz, bir siyasetciyi nedense sıkılmadanbıkmadan, usanmadan dinlemeyi öğrenmişiz. Özlemişiz doğrusu. Camdan konuşandeğil candan konuşan Türkiye’ye güvence Muharrem İnce’yi bağrına bastı. Herkesikucaklayan bir lider İnce. Senidinlemek, izlemek bir zevk. Gülen biryüz, zekası tam yerinde, esprili hazır cevaplı bir dil. Kalite görmek isteyenbaksın, güneş gibi aydınlık bir kişilik. Kimseye bağırıp çağırmıyor. Pislik,tezek laflarını kullanmıyor. Siyasetteki seviyeyi düşürmüyor. Bir siyasetçiyisıkılmadan zevkle dinlemeyi özlemişiz. Devlet baba gibi açmış kollarını hermitingde herkesi kucaklıyor. İnsanlara umut geldi, yüzlerimizi güldürdü,meydanları Türk bayrakları ile gelincik tarlasına döndürdü. Öğretmenimiz barışıve adaleti tekrar geri getirecek.FET֒den dolayı hiçbir günahları yokken,üniversiteleri kapatıp, kadroları alınan kapının önüne konulan okutmanlar içinde yazıyorum. İnşallah İnce ile birlikte bu işler yeniden düzene girecek. Onuniçin ‘’İnce diyorum, hak, hukuk , adalet’’ diyorum.

Muharrem İnce hermitinginde enteresan adam gol atmadan önce asisti yapıyor ve golünü atıyor.Adama bakıyorsun bir forvette bir defansta, bir orta sahada alıyor, veriyor,çeviriyor. Hani 11 kişi yerine tek başına oynuyor. Sonunda vuruyor ve golüatıyor. Meydanlarda gündemi belirliyor, tv’lerde reytingleri alt üst ediyor.Hızına yetişmek ne mümkün? Kondüsyon süper, fizik, kimya on numara zaten onunişi. İşte adam gibi adam Muharrem İnce, meydanlar bu iş tamam demiş.

Meral Akşener ileMuharrem İnce umutları yeşerttiler. Vatandaşa umut verdiniz, hanginiz olursaolsun ülkemize hayırlı olur inşallah. Meydanları gördükçe beklentileriyükselttiniz. Tv’lerden izlediğim kadarıyla Erzincan, Çorum Tokat, Sivas ,Sakarya iktidarın yerleri de değişime uymuş. Hele Antalya özüne dönmüş. Ispartada yıllar sonra bu meydan bu kadar dolu olmadığını öğrendik. Özellikler gençlerve kadınlar tarih yazıyor. Meydanlara gelenlere hiçbir şey dağıtılmıyor, herkesgönülden gelerek meydanları akın akın dolduruyor. Suriye’llier de yok üstelik.5 Haziran’da Aydın tarih yazdı, Efeler diyarı Muharrem İnce için 50 bin kişikent meydanını doldurarak Muharrem İnce’yi zeybek oynatarak uğurladı. TopukluEfe Özlem Çerçioğlu’ da kendisine refakat etti. Bu görüntüler Türkiye’degündeme oturdu. Bir başka kale Adıyaman’da müthiş bir katılım izledik.Tütüncülerin dertlerine ortak olmuş Muharrem İnce. Onların da beklentileri içintütün konusunda ‘’ sözüm söz’’ demiş.

İnce’nin meydanlardakien güzel söylemi, ‘’Vatandaş siyasetçileri hırsız gibi görüyor’’ söylemi de özeleştiri idi, bunun düzelmesi lazım diyerek nokta koydu. Muharrem İnce hermeydanda eğitim çok önemli AK Partili annelere de seslenerek, ‘’çocuklarımızıiyi yetiştirelim’’ diyerek onlara da umut verdi. 81 milyonun Cumhurbaşkanıolacağım diyerek herkesi kucaklıyor. Hele vatandaşın attığı Tweet vardı kidahiyane buluştu.’’ ÜLKENİN DURUMU NE ZAMAN KÖTÜYE GİTSE, BİR SELANİKLİ’’geliyor. Harika bir tweet. Kars ve Van’daki insanlar kenarlardan çekinerekİnce’yi izlerken onları alana davet etmesiyle ile gönüllere giren İnce,hayvancılık projelerini açıklayarak, Çobanların sigorta primlerini devletyatıracak, hayvanların ilaçları bedava verilecek diyerek müthiş bir vaattebulundu. Meydanların sevinci ile Türk bayrakları görülmeye değerdi. HeleHakkari’de Türk bayrakları ile birlikte İzmir Marşı söylenmesi tarihe girdi.Bravo Hakkari’ye.

Muharrem İnce doğu-batı-kuzey- güney gece gündüz zor şartlarda tüm yurdu geziyor. Her taraf sevgiseli, her yerde ne söylüyorsa aynı vaatlerini tekrarlıyor, popülizm yapmıyor.Zaman zaman muhtarlara sesleniyor, ‘’Muhtarlar halkın bel kemiğidir, siyasetinolmazsa olmazlarıdır, halkı temsil eden muhtarlarımız halka en yakın görevadamlarıdır. O yüzden ki birlik beraberlikle vatandaşı da yanınıza alarakyapamayacağınız iş yoktur. Yeter ki başkalarının arka bahçesi olmayın.Muhtarlar yöresi için birlik ve beraberliği sağlarsa yapamayacağı hiçbir şeyyoktur. İnce’nin meydanlardaki bir pankartı da çok hoştu.

‘’HOŞ GELDİN URFA’YA İNCE,

UMUT OLDUN YAŞLI GENCE,

DİPLOMATLAR ŞAŞIRDI,

FİZİK KUANTUM DEYİNCE’’

Sen gelince memleketin bütün dağlarından çiçekler açacak, hergünümüz bayram tadında olacak, dürüst adamsın hazır cevapsın, şeffafsın 25Haziran’da güzel bir Türkiye’de uyanacağız inşallah. Son günlere girdik İzmir,Ankara, İstanbul mitinglerde değişim için tamam diyecek, gönlümüzden geçen deo. Meral Akşener, Muharrem İnce umutları yeşerttiniz, bizlere umut verdiniz.Kim olursa olsun ülkemize hayırlı olsun, yolunuz açık olsun, takipteyiz, siznereye biz oraya arkanızdayız….

Güzel günlere, kalın sağlıcakla.