Semih Başkar

Semih Başkar

“Aydın’da Ramazan bir başka oluyor”

Mübarek Ramazan ayı, Aydın'ındört bir tarafında coşkuyla kutluyoruz.

Her yıl olduğu gibi bu yıldaAydın Büyükşehir Belediyesi 16 farklı yerde vatandaşları iftar sofralarındamisafir ederek 17 ilçenin tamamında ramazan ayı boyunca yaklaşık 500 noktadaiftar sofrası kuruyor.

Ne kadar güzel değil mi? Ramazan’ın bereketini aynı masadapaylaşmak ve manevi duygularımızı güçlendirmek.

***

Hani deriz ya hep, ‘ah o eski ramazanlar’ diye.

İşte sayın Çerçioğlu bunu her yılolduğu gibi bu yılda düşünerek, Ramazan ayı boyunca unutulmaya yüz tutmuşonlarca etkinlik düzenletiyor. Ramazan ayının çocuklar açısından en güzeltarafı da bu oluyor. Çerçioğlu sayesinde Ramazan ayı boyunca her gece binlerceçocuk aileleriyle birlikte Aydın Atatürk Kent Meydanı’nda yazlık sinemadangölge oyunlarına, sahne gösterilerinden orta oyunlarına kadar farklı gelenekselRamazan eğlencelerinden faydalanıyor.

***

Her zaman söylerim, Aydın sayınÇerçioğlu ile daha güzel diye.

Sayın Çerçioğlu aynı zamandavatandaşlarla birlikte kurulan iftar sofralarında iftarını açıyor.Vatandaşlarda yemeklerini paylaşmalarının mutluluğunu yaşıyorlar. SayınÇerçioğlu vatandaşlarla beraber olduğunda o gözündeki ışığı, yüzündekimutluluğu görebiliyorum. Emin olun ki bundan daha güzel bir mutluluk yoktur.

***

Hani bazen deriz ya belediyecilikdemek, asfalt dökmek, taş döşemek, alt yapı yapmak demek değildir diye, halklaberaber olmak, onlara dokunmak gerekiyor bazen diye. Bunun tam tersine sayınÇerçioğlu göreve geldiği günden bu yana özenle yapmaya çalışıyor. Bir yandanaçılışlar üzerine açılışlar, hizmetti projeydi derken, diğer yandanvatandaşların dertleriyle dertlenip, onların isteklerine cevap vermeye gayretgösteriyor. İşte bu güzel Aydın’ım bu yüzden Çerçioğlu ile güzel diyoruz.

***

Benim düşüncem şu; AydınBüyükşehir Belediyesi, düzenledikleri bu etkinlikler sayesinde insanlar kendinidışarı atıyor ve biraz daha sosyallik artmış oluyor. İnsanlar için huzurverici, rahat ve güvenlikli bir ortam oluyor. Çocukları aileleri ile birlikteburada dolu dolu zaman geçiriyorlar. Orada olup onların eğlenmesi, Ramazanayının maneviyatına yakından şahit olmak beni de çok mutlu etti. Aydınlı birvatandaş olarak sayın Çerçioğlu’na ağız tadıyla böylesine güzel birorganizasyon düzenlediği için ayrıca teşekkür ederim.

***

Değerli okurlarım.

Çocuklarınızla birlikte ağıztadında, mutlu ve huzurlu bir Ramazan akşamı geçirmek istiyorsanız akşamiftardan sonra Atatürk Kent Meydanı’na gitmenizi tavsiye ederim. İnanıyorum kiçok memnun kalacaksınız. Ağız tadında bir ramazan ayı geçirmeniz dileğiyleKalın sağlıcakla…