Hüsamettin Kaçar

Hüsamettin Kaçar

HÜZÜN ve SEVİNÇ

Geçen hafta Sultanbeylispor deplasmanından 3 puanla dönen zeybekler,ligde kalma adına gözler Adnan Menderes’te oynanacak lider Uşakspor maçınaçevrilmişti. Stada geldiğimde içeride ve dışarıda emniyet barikatlarını görüncedeplasmana mı geldik? Diye düşündüm. 550 polisin görev aldığını duydum. Hattabasın trübününde neredeyse gazeteciler kadar polis vardı. Halbuki rakip takımıntaraftarı gelmemesine rağmen kendi evimizde polis kordonu altında kaldık. İnsanister istemez baskı altında kalıyor. Geçen sezon küme düştük, bu sezon daaynısını yaşadık hiçbir zaman Menderes’te taşkınlık yaşanmadı. İşte böylegörüntüler vardı statta. Maç çıkışında taraftarlarında bu kadar sıkı emniyettedbirlerine itirazları vardı, bize de yazmak düştü.

Hani derler ya tarih tekerrürden ibarettir. Geçen sezon 29 Nisan2017’de Tuzla’da 2, ligden 3, lige düştük bu sene 29 Nisan 2018 ‘de Uşakspormaçından sonra Bölgesel Amatör’e düştük. Geçen sene yapılan hatalardan dersalmadık. Bu sezonda aynısı oldu fotokopi gibi BAL’a düştük. Hem de geri dönüşüçok zor olan bir yol. Şaka gibi düştük. Yine ders kitaplarına dahil olsa çokokunur. Bu takımın buralara gelişi, sezon başında belli olduğunu da belirtelim.Sezon öncesi Sökespor maçında 3-1’lik skorla yenilmiştik. Bu takımda ne ses varnede görüntü diye de yazdık. Önsezilerime her zaman güvenmişimdir, sezonbaşından buyana zor şartlarda kurulan takımın bu hallere düşmesi göz göre göregeldi. Düşen armayı yerden kaldıracağız diyenlerin sözleri de şimdi mazi oldu.Sezon başında bu söylemlere deinanmadım. Bir kaynaşma birlik ve beraberlik gecesi yaptık, o gecede zatenbugünlerin bir habercisiydi. O gecenin faturasını da kulüp müdürünekesilmesiyle zaten düştük. Bu gecede kulübün vizyonunun olmadığının birgöstergesiydi. O geceden hiçbir şey anlamadım. Saat 22:30’da biten bir geceoldu, olması gereken kurum kuruluş ve kenti yönetenlerin olmayışı da işin başkabir acı tarafıydı. Bu kentte birlik ve beraberlik yok, sevgi yok,birliktesizlik diz boyu, bir futbol takımı bir kentte 2 sezonda çöküş yaşıyorsa,bu kentte kimse başarıdan söz edemez. NOKTA…

29 Nisan 2018 günü sadece Aydınspor 1923 düşmedi, Buharkent’tenDidim’e kadar herkes düştü. BŞB, düştü, Valilik düştü, odalar, STK’lar,siyasiler, atanmışlar ve seçilmişler olarak top yekün düştük. Bir 5 yıl dahakendimize gelemeyiz. Yapılan transfer yanlışları, rakip takımlar güçlenirkenara transferin önünü borçlardan dolayı açılamaması ile bugünlere geldik.Yönetici arkadaşlarda bu işe kulübünyapısını bile bile soyundular, ne yazıkki beklentileri karşılayamadılar.Armamızı yerden kadıramadılar. Zeybeklerin her puan kaybetmesinden sonra hepikaz eden yazılarımız oldu, ama bizleri pek tutmadıkları için ciddiyealmadılar. Hiçbir zamanda kötü söylemlerde bulunmadık. Hep doğruları yazmayaçalıştık, ölçülü yazdık. Ne yazık ki lig bitmeden lige mendil salladık. Koskocakentin beklentileri bu sezonda boşa çıktı. Yönetimsel olarakta arkadaşlar direksınıfta kaldı. Herkese helal olsun. İçim acıyor, bu yazıları yazarkende çoküzülüyorum ve acı içindeyim. Hiçbir zaman kimseye önyargıyla bakmadım. Belkitepki göreceğiz ama olsun, hepsini sineye çekeriz. Geçen sezon ‘’kravatlılardışarı, atkılılar içeri’’ diye tepki gösteren arkadaşlar nedense bu zezonşimdiye kadar hiçbir tepki duymadık. Tabi bunun yorumlarını da okurlarımızabırakalım, herkesin kendine göre bir nedeni vardır.

Geçen sezon 5 hoca değiştirdik, bu sezon 3 hoca, toplamda 8 hoca.İşte istikrarsızlık ve gelinen son nokta. Bağıra bağıra, yanlış yapa yapa budurumlara geldik. Genelde alt yapıdan gelen çocuklarla ligi götürmeye çalıştık.Bu genç çocuklarda bu ligin ağırlığını kaldıramadılar. Alt yapıdan gelenler,Emre Yıldırım, Yusuf, Engin, Hasan, Çağlayan, Emre Akbulut vs. hepinize aferin.Sizleri alkışlıyorum ve öpüyorum çocuklar. Sizlerin hiç günahı yok Göz göregöre BAL’a geldik. Zaten her maçta Mehter takımı gibiydik iki ileri birgeriydik. Bu sezon Menderes’te sezonu ligin başında bitirdik. Geçen sezon 28puan iç sahada kaybederken, bu sezon 33 puan kaybettik. Burası Menderes buradançıkış yok diye diye puan tarlasına döndük. BAL’a demir aldık.

Futbolcular kapasiteleri kadar oynadılar, gelen hocalar da elde nevarsa onu sahaya sürdüler. Zeybekler kendi evinde Şanlıurfa Karaköprü’den 4 golyersen Payasspor’dan 5 gol yersen, Adliyespor ve Düzyurtspor ile beraberekalırsan ligden düşecek takım elbette senden başkası olamaz. Eğri oturup doğru konuşalım öz eleştiri yapalım,aslında yazılacak çok şeyler varda hangi birini yazalım. Yazdıklarımızla dakimseye vur ,kır, parçala cinsinden de olmadık.

Aydınspor 1923 Uşakspor maçına gelince, Zeybekler sezon başındanbuyana oynadığı en etkili futbolu oynadı desek yeridir. Seyir zevki yüksek birmaç oldu. Girilen gol pozisyonları vardı, direkten dönen top vardı. Şimdiyekadar bu düzeyde gol pozisyonlarına girememişti Zeybekler. Hele Mikail’in yerdekaldığı pozisyonda orta hakemin penaltıyı es geçmesi taraftarı ve bizlerinbüyük tepkisini aldı. Şampiyon olan Uşakspor’a gelince bu takım oynadığı futbolile buralara nasıl gelmiş çözemedim. Uşakspor şampiyon oluyorsa Zeybeklerinyeri de BAL olmamalıydı. Efelerde oyuncu değişikllikleri de takımın oyununubozdu, Mesut dururken Ramazan’ın çıkması yanlış tercihti.

Andan Menderes 2018 tarihine tanıklık etti. Bir taraftanUşakspor 2.lige yükselip şampiyonoluyorken diğer yandan da Zeybeklerin Bölgesel Amatöre düşmesi de başlığımızıburada yenileyelim HÜZÜN ve SEVİNÇ ikisini de yaşadık.

Son söz; Yensen de yenilsen de sevdanın ligi olmaz

Güzel Günlere Kalın Sağlıcakla